Up

Opowieści na dobranoc

 1. „Jej imię”
 2. „Odkrywca”
 3. „Narodziny”
 4. „Get lucky”
 5. „Nowe życie”
 6. „Supergirl”
 7. „Spacerek”
 8. „Wieczór kawalerski”
 9. „Powrót”
 10. „Ostatnia ofiara”
 11. „Detektyw”
 12. „Jan z Siedmiogrodu”
 13. „Przeznaczenie”
 14. „Rytuał”
 15. „Życzenie”
 16. „Moneta”
 17. „Tatusiu, w moim pokoju ktoś jest”
 18. „The end of the f***ing world”
 19. „Balans”
 20. „Ognisko integracyjne”
 21. „Słodka obsesja”
 22. „Opowieść wigilijna”
 23. „Nie wiem”
 24. „Porządek”
 25. „Produkt”
 26. „Randka”
 27. „Księżycowa makabra”

Od Autora:

„Opowieści na dobranoc” to przeplatające się losy mieszkańców pewnego wyjątkowego miasteczka. Choć opowiadane historie, są pozornie niezwiązane ze sobą, to jednak dobrze jest zapoznać się z nim chronologicznie, gdyż finalnie tworzą spójność w szerszym obrazie.

Szkarłatne Wzgórze to oczywiście fikcyjne miasteczko, stworzone na potrzeby naszych opowieści. Nie zamierzam wypierać się, że wzorowane jest na miasteczku Castle Rock z powieści Stephena Kinga.

Choć uwielbiam mroczniejszy świat literatury, to nasze opowieści zahaczać będą na równi o te mroczne, jak i bardziej komiczne rejony fikcyjnego świata groteski życiowej.

Dziękuję za uwagę! Bardzo się cieszę, że jesteście!

MarcinG


„Miasteczko Szkarłatne Wzgórze swoją nazwę wzięło od zapierającego dech w piersiach jesiennego pejzażu, rozciągającego się w szerokiej panoramie całego obrzeża miasta. Prawdziwy urok tego miejsca dostrzeżecie stojąc na zabudowanych wzniesieniach miasteczka, skąd w blasku jesiennego słońca można podziwiać niespotykanie krwistą szatę otaczających Szkarłatne Wzgórze i sięgających po horyzont lasów.

Liczące około 50 tysięcy mieszkańców miasteczko od początku swego istnienia do dnia dzisiejszego żyje swoim własnym i spokojnym tempem, ciesząc się wolnością od typowego dla dużych miast zgiełku i ciągłej gonitwy. Wydawać się może, że poza wyjątkowym krajobrazem nic tu więcej nie znajdziecie wyjątkowego i choć do tej pory nikt z mieszkańców nie zwrócił na to jeszcze uwagi, to miasteczko Szkarłatne Wzgórze jest stałym świadkiem dziejących się w nim serii niewiarygodnych zdarzeń. Jakby nad mieszkańcami krążyła niewidzialna siła, szukająca stale kolejnej ofiary swego wyszukanego, groteskowego żartu…”

(Fragment czwartej opowieści pt.”Get Lucky”).